Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLicencje, certyfikaty, świadectwa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Kubel-Grabau | 2015-11-18 10:03:08
chiny, certyfikaty, licencje

Władze chińskie stosują szereg wymogów dotyczących zgód na import, certyfikacji, etykietowania czy zasad w zakresie pakowania towarów.

 

Zaznajomienie się ze szczegółowymi regulacjami odnoszącymi się do poszczególnych produktów pozwoli uniknąć kategorycznej odmowy lub znacznego opóźnienia we wprowadzeniu towaru na obszar celny Chińskiej Republiki Ludowej.

Główne trudności to Procedura uzyskania certyfikatu dopuszczenia konkretnego produktu na rynek jest czasochłonna, a urzędnicy w definiowaniu wymogów, co do konkretnej grupy towarowej, niekonsekwentni. W ChRL sprawami certyfikacji produktów, inspekcją i kwarantanną zajmuje się General Administration for Quality Supervision and Quarantine (AQSIQ).

Uzyskanie znaku CCC (China Compulsory Certification) jest wymogiem w przypadku eksportu bądź produkcji i sprzedaży w Chinach większości produktów związanych z przemysłem elektrycznym i elektronicznym, motoryzacyjnym oraz z konsumpcją i bezpieczeństwem.

Eksporterzy powinni wiedzieć, że system ten wymaga również inspekcji dokonywanych w zakładach eksportera, które przeprowadzane są na jego koszt. Prowadzona jest także certyfikacja dla wybranych grup produktów, np. eksporterzy kosmetyków muszą otrzymać świadectwo wydawane przez chińskie ministerstwo zdrowia.

Szczegółowe procedury obowiązują też w przypadku towarów spożywczych czy farmaceutyków. Z kolei świadectwo fitosanitarne wymagane jest w eksporcie do ChRL roślin i produktów roślinnych.

Chiny stosują wymogi dotyczące etykietowania towarów, głównie spożywczych, a przestrzeganie zasad w tym względzie nadzoruje China Entry - Exit Quarantine and Inspection (CIQ). Napisy na opakowaniach w języku chińskim (znaki chińskie w tzw. „simplified Chinese”) muszą odpowiadać szczegółowym wymogom określonym dla poszczególnych grup towarowych, w niektórych przypadkach wymagane jest, by etykiety były dwujęzyczne (w językach chińskim i angielskim).

Koniecznym warunkiem jest, by etykiety spełniające wszystkie wymogi formalne, umieszczone zostały na towarze przed jego wysyłką do Chin. Biorąc pod uwagę konieczność klarownego sprecyzowania wymogów co do etykietowania konkretnego towaru (w tym precyzja w opisie w języku chińskim), eksporterzy powinni wymagać współpracy i zaangażowania w tym względzie ze strony chińskiego importera lub agenta.

Od 2006 roku Chiny odstąpiły od zasady zatwierdzania etykiet przed wprowadzeniem towaru do obrotu – obecnie, jeśli w trakcie kontroli w urzędzie celnym, okaże się, że towar nie jest opisany zgodnie z wymogami, kierowany jest do magazynu, jako niekwalifikujący się do wprowadzenia do obrotu. Opakowania drewniane muszą być zabezpieczone i certyfikowane zgodnie z międzynarodową normą ISPM 15.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

CAŁKOWITY MARKETING DLA FIRM

POZYSKIWANIE KLIENTÓW - CAŁKOWITY MARKETING DLA FIRM
Polska - Piszczac 2021-06-14 Dodał: Piotr Omelańczuk IT/ICT, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny ogólnego przeznaczenia, Pozostały sprzęt elektryczny Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Sklep z kosmetykami naturalnymi

Kufereknatury.pl to naturalne kosmetyki z całego świata. Sklep z eko kosmetykami to miejsce, w kt...
Polska - Łódź 2021-06-10 Dodał: Maja Majakowska Kosmetyki, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert